"PSİKOSOSYAL DESTEK YAKLAŞIMINDA KÜLTÜRE DUYARLI GÜNCEL YAKLAŞIMLAR" EĞİTİMİ İSTANBUL'DA YAPILDI  

"PSİKOSOSYAL DESTEK YAKLAŞIMINDA KÜLTÜRE DUYARLI GÜNCEL YAKLAŞIMLAR" EĞİTİMİ İSTANBUL'DA YAPILDI

Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul ve kurumlarda görev yapan rehber öğretmen/psikolojik danışmanlara yönelik "Psikososyal Destek Yaklaşımında Kültüre Duyarlı Güncel Yaklaşımlar Eğitimi" düzenlendi.

Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul ve kurumlarda görev yapan rehber öğretmen/psikolojik danışmanlara yönelik 'psikososyal destek, kültür, çok kültürlülük konularındaki güncel yaklaşımlar ile bu süreçte rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri' konularında bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla "Psikososyal Destek Yaklaşımında Kültüre Duyarlı Güncel Yaklaşımlar Eğitimi" İstanbul'da gerçekleştirildi.
 
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin'in katılımıyla İstanbul Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleşen programa çok sayıda birim amiri ve İstanbul'da görev yapan 650 rehber öğretmen/psikolojik danışman katıldı.
 
Eğitim programında konuşan Bakan Yardımcısı Sezgin, konuşmasında insanı anlamanın önemine vurgu yaptı. Sezgin, hayatın düalist yönüne atıf yaparak, insanın hayatta neşeli ve sevinçli olmayı istediği kadar hayata tutunabilmek için elem ve üzüntünün de gerekliliğini idrak etmesi gerektiğini ve bu açıdan bakıldığında yaşanan sürecin ayakta kalmak ve güçlü olmak için bu düalizmi doğru okumakla aşılacağını ifade etti.
 
Programda, "Travma Sonrası Bilişsel Müdahaleler, Psikolojik Danışmanlıkta Öz-Şefkatli Güçlendirme, Danışana Yardım Sürecinde İçsel ve Kişilerarası Bilinçli Farkındalığın Rolü, Psikolojik İlk Yardım ve Psikolojik Hijyen, Travmada Post-Modern Yaklaşımlarla Çalışmak, Psikolojik Sağlamlık Kaynakları ve Güçlendirme" konularında katılımcılara eğitim verildi.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.