EMİNE ERDOĞAN VE BAKAN ÖZER, SİİRT'TE OKUL KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI YAPTI  
EMİNE ERDOĞAN VE BAKAN ÖZER, SİİRT'TE OKUL KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI YAPTI

EMİNE ERDOĞAN VE BAKAN ÖZER, SİİRT'TE OKUL KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Siirt'teki Yağmurtepe İlkokulunu ziyaret ederek Millî Eğitim Bakanlığınca başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında okula kazandırılan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve projeye katkı veren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Siirt'e gelen Emine Erdoğan, beraberinde Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve eşi Nebahat Özer, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy ile Yağmurtepe İlkokulunu ziyaret etti.

 

Okulda çocuklar ve okul müdürü Eylem Çelik tarafından çiçeklerle karşılanan Emine Erdoğan ve beraberindekiler, Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında okulda kurulan kütüphanenin açılışını yaptı.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, Kocaeli - Gebze VI. (İMES) Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi  ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca kitap desteği sunulan kütüphaneyi gezen Erdoğan, çocuklarla görüştü, onlara hediyeler verdi. Millî Eğitim Bakanı Özer de Erdoğan'a kütüphane hakkında bilgi verdi.

 

Bakan Özer'in eşi Nebahat Özer, Emine Erdoğan'a halk eğitim merkezinde üretilen şal-şepik kumaş hediye etti.

 

Emine Erdoğan da üzerindeki ceketin şal-şepik kumaştan üretildiğini, bu kumaş türünün çok özel olduğunu ifade ederek "Siirt'e geldiğinizde mutlaka üreticilere uğrayın." dedi.

 

Emine Erdoğan daha sonra İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında eğitim gören öğrencileri ziyaret etti, sıraya oturarak onlarla sohbet etti.

 

Neden hafta sonu okulda olduklarını sorması üzerine öğrencilerden "Kitap okuma etkinliğine katılmak için." yanıtını alan Emine Erdoğan, "Sizi hafta sonu buraya geldiğiniz, evlerinizi ve oyunu bıraktığınız için tebrik ediyorum." ifadesini kullandı.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.