Bakan Yılmaz, Erzincan´da şehit polisin cenaze törenine katıldı

Bakan Yılmaz, Erzincan´da şehit polisin cenaze törenine katıldı

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,  Ankara´nın Gölbaşı ilçesindeki uygulama esnasında şehit olan polis memuru Hakan Can´ın Erzincan´daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Bakan Yılmaz, Erzincan´da şehit polisin cenaze törenine katıldı

Yılmaz, beraberindeki Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ile şehit Hakan Can´ın Terzibaba Camisi´ndeki cenaze törenine katıldıktan sonra şehidin Üzümlü ilçesi Geyikli Mahallesi´ndeki baba ocağına geçerek şehit babası Halil Can ile ailesine başsağlığı diledi.
 
Can ailesi ile sohbet eden Yılmaz, şehitlik mertebesinin önemini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı: "Şehitlik peygamberlikten sonra gelinebilecek en üst mevki ve makamdır. Biraz önce şehidimizin babası Halil Ağabeye sordum, ´camide binlerce kişi vardı bunları tanır mısın?´ dedim. Bana ´hayır´ dedi. Tanımadığı binlerce insan niye cenazeye katıldı çünkü insanlarımız diyor ki bu artık bizim evladımız oldu. Biz de diyoruz ki Hakan biz evladımız, emaneti emanetimizdir. Hem milletimize, hem devletimize emanet."
 
İsmet Yılmaz, Hakan Can´ın uğruna şehit olduğu değerleri koruyacaklarını vurgulayarak, "İnşallah onların uğrunda can verdiği değerleri koruyacağız, sahip çıkacağız ve daha ileriye taşıyacağız. Ateş düştüğü yeri yakar biz ona inanıyoruz ancak Allah´a hamd olsun ki Müslümanız. Ben tekrar baba Halil abiye, kardeşlerine ve yakınlarına Allah sabır versin diyorum." dedi. 

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.